ПЕТИЦІЯ

Про невідкладне прийняття України до ЄС задля зміцнення європейської безпеки та стримування російської загрози

Summary Short

Ми, автори, ініціатори та співініціатори петиції закликаємо Європарламент прискорити процедуру вступ України до ЄС, щоб ефективно протистояти російській агресії, яка є загрозою для всієї Європи. 

Україна має вагомий військовий досвід, військову промисловість, підтримує демократичні цінності та може посилити загальноєвропейську безпеку й економіку. 

Для цього пропонується спростити процедури вступу, впровадити голосування більшістю замість одностайності в питаннях зовнішньої політики, передбачити фінансування інтеграції у бюджеті ЄС і впровадити систему санкцій для країн, що порушують цінності Союзу.

Summary

Ми, автори, ініціатори та співініціатори петиції звертаємось до Європейського парламенту та лідерів ЄС з проханням терміново ухвалити рішення про прискорену інтеграцію України до Європейського Союзу. 

Російська агресія загрожує не лише Україні, а й безпеці всієї Європи. Саме тому інтеграція України в ЄС є критично важливою для формування дієвої оборонної стратегії та посилення спільної європейської безпеки. Україна вже демонструє відданість європейським цінностям і демократії та може стати важливим рушієм розвитку оборонної, енергетичної, цифрової безпеки Союзу.

Ми пропонуємо:

  1. Запустити прискорену процедуру вступу України до ЄС і скоротити бюрократичні перепони.
  2. Передбачити у бюджеті ЄС фінансування на інтеграцію України, її економічне відновлення, військово-технічну співпрацю та реформи.
  3. Розробити дорожню карту розширення ЄС на 2030 рік із чіткими індикаторами і кроками.

Автори закликають об’єднати зусилля задля безпечного, мирного та успішного майбутнього всієї Європи.


Текст петиції

Про невідкладне прийняття України до ЄС задля зміцнення європейської безпеки та стримування російської загрози

Від громадян і резидентів Європейського Союзу до Європейського парламенту і лідерів Європи, користуючись своїм правом, передбаченим статтею 227 Договору про функціонування Європейського Союзу:

Ми, керуючись статтею 2 Договору про ЄС щодо спільних цінностей Союзу свободи, демократії та поваги до верховенства права, звертаємося з проханням терміново ухвалити рішення щодо прискорення інтеграції України до ЄС.

Цей крок – єдина реалістична відповідь на російську агресію, яка триває вже понад 3 роки та яка загрожує не лише Україні, а й кожному європейцю. 

Як українці, так і громадяни країн ЄС прагнуть вільного та мирного життя. Але Росія публічно загрожує країнам Європи і НАТО, і вже неодноразово здійснювала погрози, починаючи війни. Відповідь на цей виклик – посилення нашої спільної безпеки.

Тільки разом з Україною ми можемо стримати Росію та не припустити просування російських військ в країни ЄС.

У Росії розгорнуто 220 бригад. 

Україна має 110 бригад з безцінним досвідом стримування російської армії – протягом вже понад 3 років.

У всіх інших країн Європи разом – лише 82 повноцінних бригади без значного бойового досвіду.

Ця нерівність потенціалів свідчить, що активне залучення й підтримка України у межах ЄС – критично важливий елемент загальноєвропейської стратегії захисту від агресивної Росії, яка в будь-який момент може почати вторгнення у країни ЄС.

Український оборонно-промисловий комплекс може надати вагомий поштовх розвитку спільної європейської оборонної політики. Український ринок та ресурси стануть каталізатором зростання для всієї об’єднаної Європи.

Україна гідна місця у ЄС не тільки як головна військова сила континенту. Попри складні політичні й економічні умови, Україна довела свою готовність слідувати курсу демократії, впроваджувати важливі реформи та співпрацювати з європейськими інституціями. Досвід і потенціал України не лише доповнять наявну структуру ЄС, а й створять нові можливості для посилення розвитку промисловості, спільної енергетичної політики, спільного цифрового ринку, спільної аграрної політики. 

Для цього просимо Європейський Парламент рекомендувати Європейській Комісії та Раді ЄС шляхом проведення позачергових слухань в профільних комітетах та ухвалення спеціальної резолюції:

  1. Запустити прискорену процедуру вступу України до ЄС та застосувати усі можливі механізми, щоби скоротити бюрократичні перепони і наблизити момент, коли українці отримають повноправний статус серед членів Союзу 
  2. Передбачити у бюджеті ЄС на 2028-2034 рр. конкретні статті фінансування, спрямовані на реальну політику розширення, врахувати вже як доконаний факт приєднання України, підтримку та інтеграцію України, у тому числі на економічну реконструкцію, військово-технічну співпрацю та впровадження реформ, які відповідають критеріям ЄС.
  3. Розробити дорожню карту розширення ЄС у 2030 році з чіткими індикаторами і практичними кроками для рекомендації усім інституціям ЄС. 

Об’єднаємо зусилля задля мирного, безпечного та успішного майбутнього всієї Європи.

Ініціатор петиції: Шоломко Дмитро (Dmytro Sholomko), Президент Правління FUNDACJA NA RZECZ WSPARCIA SPOŁECZNOŚCI UKRAIŃSKIEJ.
Автор петиції:
Ігор Щедрін (Ihor Shchedrin)
Співавтор петиції: Юрій Богданов (Yuriy Bohdanov)

Співініціатори петиції:

  • Франко-українська асоціація “COLO UA”, в особі президентки Дар’ї Сергієнко (Daria Sergiienko),
  • Громадська організація “Insieme Per Ucraina – Organizzazione di Volontariato” (IPU), в особі керівника Андрія Подольського (Andriy Podolskyy),
  • Громадська організація “People for Ukraine”, в особі керівника Дмитра Щукіна (Dmytro Shchukin)
  • Франко-українська асоціація “Mriya Ukraine”, в особі президентки Вікторії Міхнєвич  (Viktoriia Michniewicz)
  • Громадська організація «Асоціація українських організацій в Естонії» (The Association of Ukrainian Organisations in Estonia), в особі голови правління Володимира Паламара (Volodymyr Palamar)
  • Волонтерська організація «Vilni_de_ua Hamburg”, в особі голови Наталії Перової (Nataliia Perova)
  • Громадська організація «Centro Сultural Ucraїnes de Tarragona (Sergiy Nashora)
  • Товариство Društvo Ukrajincev v Sloveniji Razom, в особі керівника товариства Євгена Горєшника (Evgen Goreshnik) 
  • Громадська організація Ukrainian voice in Donegal в особі голови організації Надії Дикої (Nadiia Dyka)
  • Громадська організація “UA Veterans Germany” Спілка українських ветеранів та родин у Німеччині в особі засновниці Лілії Кетлер (Liliia Ketler)
  • Громадська організація Finland Ukraina Ostrobotniia Kalyna в особі голови правління Олени Гальченко (Olena Halchenko)
  • Фундація «Українці в Нідерландах» (The Ukrainians in the Netherlands Foundation) в особі членів Ради правління Людмили Лісовської та Олександра Томащука (Liudmyla Lisovska and Oleksandr Tomashchuk)
  • Франко-українська асоціація “Coeur ukrainien d’Occitanie” в особі президентки Наталі Сіндху (Natalia Sindhu)

    Долучились до підписання петиції:
  • Франко-українська асоціація “PomitchLor-Ukraine”, в особі президентки Галини Запасної (Galyna Zapasna)
  • Франко-українська асоціація навчання, культури та підтримки “Échanges Lorraine Ukraine” (ELU), в особі президентки Віолети Москалу (Violeta Moskalu)